127 Obserwatorzy
5 Obserwuję
MaiTakeru

Tak wiele książek, a tak mało czasu.

Witam! :) Jestem również aktywna na LubimyCzytac (jako MaiTakeru). Ulubione gatunki: fantastyka, literatura faktu, książki historyczne, podróżnicze i religijne. 

Teraz czytam

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia
autor nieznany, Zespół biblistów polskich
O naśladowaniu Chrystusa
Tomasz z Kempis

Cud w Andach

Cud w Andach - Nando Parrado, Vince Rause

Sama nie wiem, jak opisać tę książkę, żeby oddać w pełni to, jakie wywarła na mnie wrażenie... Relacja Nando Parrado jest przede wszystkim bardzo osobista i szczegółowa, dzięki czemu można naprawdę mocno wczuć się w snute przez niego wspomnienia. A są to wspomnienia bolesne, ale i zadziwiające. Razem z nim czytelnik przechodzi długą drogę do domu; krok po kroku, myśl za myślą - drogę fizyczną i emocjonalną. Autor wspomina, jak martwił się o życie słabnących kolegów - a ja martwiłam się razem z nim, bo wcześniej tak wiele mówił o nich czytelnikowi.

 

Bardzo podoba mi się, że historię katastrofy i cudu w Andach poprzedza opowieść o rodzinie i dzieciństwie Nando Parrado, a kończy - historia jego dalszych losów. Dzięki temu możemy lepiej się z nim utożsamić, jak również lepiej odebrać i zrozumieć przesłanie, które (jak sam mówi) wyniósł z andyjskich gór - przeciwieństwem śmierci jest miłość; miłość do bliskich, której nic nie jest w stanie nam odebrać i która sprawia, że życie zawsze warte jest przeżycia.

 

Wzruszyłam się nieraz przy tej opowieści, ale dała mi ona też pewną siłę i przypomniała na nowo o tym, co jest najważniejsze. To szczera oraz bezpretensjonalna relacja, spisana ze skromnością i wielkim szacunkiem dla towarzyszy niedoli. Polecam ją z całego serca - zobaczcie sami, że człowiek jest w stanie przetrwać wszystko, jeśli tylko się nie podda. Nie poddawajcie się i Wy.