127 Obserwatorzy
5 Obserwuję
MaiTakeru

Tak wiele książek, a tak mało czasu.

Witam! :) Jestem również aktywna na LubimyCzytac (jako MaiTakeru). Ulubione gatunki: fantastyka, literatura faktu, książki historyczne, podróżnicze i religijne. 

Teraz czytam

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia
autor nieznany, Zespół biblistów polskich
O naśladowaniu Chrystusa
Tomasz z Kempis

Z Afryką w sercu. Z listów św. Daniela Comboniego

Z Afryką w sercu. Z listów św. Daniela Comboniego - Luigi Butera

To, co w tej książce jest najcenniejesze, to możliwość ujrzenia - poprzez zebrane tu fragmenty listów - wnętrza zaradnego człowieka przepełnionego głęboką wiarą oraz determinacją w dążeniu do celu. Święty Daniel Comboni wiele podróżował, a jego spostrzeżenia w czasie wypraw potrafią zaciekawić. W dodatku opisywany przez niego świat należy do minionej już epoki, co jeszcze dodaje całości egzotyczności. Najbardziej zajmuje jednak świętego dzieło nawracania Afryki i to o realizacji tego wielkiego projektu najwięcej tu poczytamy. W trakcie działań Comboniego przyjdzie mu czasem przeżyć niezwykłe przygody, ale też i głębokie wzruszenia - sporo listów bardzo mnie poruszyło, zarówno poprzez smutek opisywanej akurat sytuacji, jak i postawę świętego czy jego piękne medytacje... Naprawdę, nie sposób nie dopingować tego niestrudzonego człowieka z całych sił, śledząc kolejne trudności i zakręty na jego trudnej drodze.

 

Zgadzam się z opinią, że publikacja zyskałaby na zamieszczeniu dłuższej notki historyczno-biograficznej, ale i tak polecam szczerze lekturę. Trzeba dodać, że redakcja tekstu nie jest niestety najlepsza (przecinki!), ale można na to przymknąć oko z uwagi na to, że pozycja została wydana przez samych misjonarzy kombonianów.

 

Jeszcze raz polecam; w końcu najlepiej zgłębiać duchowość świętych przez ich zapiski.